تبلیغات
کشاورز ایرانی (مرکز ارائه خدمات جامع آموزش کشاورزی) - مطالب تیر 1391

کشاورز ایرانی (مرکز ارائه خدمات جامع آموزش کشاورزی)

هدف ما بالابردن دانش و مهارت است www.iranfarmer.ir

یکشنبه 25 تیر 1391

Harvesting and storing vegetables

نویسنده: مهندس علیرضا شعاعی   طبقه بندی: میوه کاری، فیزیو لوژی، 

یکشنبه 25 تیر 1391

Wax Coating Apple Fruits-Healthy or Unhealthy

نویسنده: مهندس علیرضا شعاعی   طبقه بندی: باغداری، میوه کاری، 

Introduction
I received a very important question from one of the readers of this website (Arimifoods.com). I would like to answer it in this article.

The reader was concerned whether the coating on apples is good for health or has negative effects.

To start with, the coating of foods especially fruits is a very old practice. Apple fruits have been coated for many years and the practice will continue in the foreseeable future. Coating of apples is carried out by applying a thin layer of wax on the surface. The coating process can be carried out by either dipping, brushing or spraying with wax. This coating is normally referred to as edible coating. An edible coating is a thin layer that is applied on the surface of a fruit or vegetables which is consumed together with the fruit. Edible coatings are considered to be safe for human consumption. Therefore, these coatings are expected to be consumed together with the fruits. The same way the sausages are consumed with their casing.

However, it should be noted that there could be unscrupulous producers who would coat apples with petroleum-based waxes. The type of waxes applied on fruits are supposed to enforced by the state. For example, in USA, Food and Drugs Administration (FDA) oversees all the waxes that are supposed to be used. Whereas  Kenya Bureau of Standards (KEBs ) is the responsible body in Kenya.

Why coat apple fruits
There are several reasons for coating apples. The main reasons are either for preservation, aesthetic (appearance) or the obvious one of replacing the natural wax.

The apples, naturally have a natural wax coating on their surface. This natural wax coating helps to protect the apple fruit from shriveling and weight loss. However, prior to packaging of the apple fruits, they are washed by scrubbing the surface to remove dirt and chemical residues (if they are not organic). This scrubbing removes approximately 50% of the natural wax coating.

To replace the natural wax coating, processors apply other recommended waxes on the surface of apples. The waxes applied on apples can  either be animal wax, vegetable wax or mineral and synthetic wax. After applying wax, the fruits assumes glossy and firm appearance which is considered as an important quality in apples.

The distributors and sellers of apples can apply wax to improve appearance and increase visual freshness. This is very common practice especially in supermarkets.

The most common wax used on apples is a vegetable wax called canauba wax or shellac.

ادامه مطلب

میوه وسبزی پس از تولید وبرداشت از مزارع وباغات باید به طریق مناسب برای زمان کمبود ،نگهداری ویا فراوری گردد،در غیر اینصورت دچار فسادوضایعات خواهد شد.از نگهداری میوه وسبزی چندین هدف عمده برای انسان تامین می گردد اولا با نگهداری آنها می توان از تلفات و ضایعات آنها ممانعت کرد وکمبود شان را در زمانی که امکان تولید آنها نیست مرتفع ساخت.ثانیا با نگهداری آنها برای زمانهای خاص میتوان به تعدیل قیمتها کمک نموده به طوریکه می توان از کاهش بیش از حد قیمت در زمان برداشت جلوگیری بعمل آورد که این به نفع بخش کشاورزی وکشاورزان زحمت کش می باشد همچنین از افزایش بی رویه قیمت آنهادر زمان کمبود جلوگیری نمود که این مورد اخیر نیز به نفع مصرف کنندگان می باشد

* نگهداری میوه وسبزی پس از برداشت به چه دلایلی قابل اهمیت است؟

 

 اهمیت از نظر تولید غذا :

 با توجه به افزایش روز به روز جمعیت و تقاضای روز افزون برای غذا ، تبدیل و نگهداری محصولات کشاورزی خصوصا میوه و سبزی موجب کاهش ضایعات شده و تامین غذا را برای افراد بیشتری میسر می سازد و می تواند به بهبود وضعیت تغذیه افراد جامعه کمک کند . 

اهمیت از نظر اقتصادی :

 تبدیل محصولات کشاورزی در فصل هایی که محصول فراوان و ارزان است سبب می شود تا با فراوری محصول و تنوع ، محصول تولید شده به قیمت مناسب در بازار عرضه شود و محصولاتی که به صورت بهداشتی فراوری شده باشند و با بسته بندی مطلوب ارائه گردند می تواند برای صادرات در بازار جهانی نیز رقابت داشته باشد . 

اهمیت از نظر سیاسی :

 تامین غذا و تبدیل و نگهداری محصولات کشاورزی با جلوگیری از ضایعات می تواند به خودکفایی کشور و در نتیجه عدم وابستگی به کشورهای دیگر منجر شود . 

اهمیت از نظر فنی:

 میوه و سبزی پس از برداشت یک بافت و ارگانیسم زنده محسوب شده و دارای اعمال متابولیکی و قدرت تنفس می باشند و هرچه شدت تنفس بیشتر باشد مواد مغذی بیشتری از میوه صرف این امر شده و ضایعات بیشتری را به دنبال خواهد داشت لذا سردکردن آنها پس از برداشت و نگهداری فنی در سردخانه به منظور کاهش شدت تنفس بسیار حائز اهمیت می باشد.

یکی از مهمترین روشهای نگهداری میوه وسبزی به منظور اهداف فوق استفاده از سردخانه های بالای صفر می باشد لذا برای آشنایی با این موضوع و تحقق آن به اصول فنی استفاده  از سردخانه ها می پردازیم.

ادامه مطلب

سه شنبه 13 تیر 1391

دانلود فایل آموزش هرس مرکبات

نویسنده: مهندس علیرضا شعاعی   طبقه بندی: میوه کاری، باغداری، 

سه شنبه 13 تیر 1391

اصول هرس مرکبات

نویسنده: مهندس علیرضا شعاعی   طبقه بندی: میوه کاری، باغداری، 

هرس یکی از عملیات واجبی است که متأسفانه در شمال کشور مظلوم واقع شده و باغداران توجه کمی به این مسئله دارند در حالی که هرس می تواند فواید بسیار زیادی داشته باشد از جمله : 

1- جوان کردن درختان 2- افزایش کیفیت محصولات 3- کاهش مصرف سموم 4- از بین بردن کانونهای آفت بدون استفاده از سموم. 


تعریف هرس:قطع کامل یا جزیی شاخه – ریشه – برگ – گل یا قسمتی از گیاه به منظور متعادل سازی رشد رویشی و عملکرد درخت . در مرکبات هرس از زمانی که خزانه بذری داریم شروع می شود تا در آینده درختانی داشته باشیم که خوش فرم بوده و دارای میوه های با کیفیت بالا باشند. هرس فرم را از داخل خزانه شروع می کنیم وقتی ارتفاع نرکها در خزانه بذری به حدود 20 تا30 سانتی متر رسید و آن را قبل از اینکه برای انجام عمل پیوند به خزانه انتظار منتقل کنیم در قسمت ریشه، ریشه های پوسیده – آلوده – کج را هرس کرده و برای متعادل سازی اندام هوایی و زمینی ، قسمتهای بالایی نرکها را هم حذف می کنیم. بعد از این مرحله وقتی نرکها وارد خزانه انتظار شدند شاخه های جانبی و تیغ ها حذف شده و به فاصله 15تا 20 روز بعد از انجام پیوند3 تا4 سانتی متر بالای پیوند، عملیات سربرداری روی نهال صورت می گیرد . برای عدم نفوذ رطوبت و قارچ به داخل گیاه از چسب پیوند استفاده می شود . وقتی پیوند رشد کرد و به ارتفاع 80 سانتی متر تا 1 متر رسید در آنجا دوباره عملیات هرس انجام می گیرد تا شاخه های خوش فرم در قسمت تاج درخت ایجاد گردد. نهال باید یک تنه و تا ارتفاع 1 متر باشد وقتی که این نهال در زمین کاشته شد هرس فرم یا اولیه را به خود گرفته است. 

بعد از آن سه نوع هرس در مرکبات داریم 1- هرس مراقبت یا نگهداری2- هرس میوه دهی 3- هرس احیا 

هرس مراقبت یا نگهداری : وقتی اسکلت اولیه درخت را ایجاد کردیم بعد از آن باید شاخه های ناخواسته ای که بوجود می آید حذف را کنیم مثل شاخه های نرک (عمودی) که بارده نیستند و مواد غذایی را می گیرند و درخت را پر تنه و رشد تنه را زیاد می کنند و همچنین شاخه هایی که خشک شده و یا آفت زده اند را نیز حذف می کنیم.چون بیشتر از 80 % محصول مرکبات در شمال کشور در تاج بیرونی درخت تولید می شود باید سعی کنیم تنه درخت خالی باشد تا نورگیری آن بخوبی صورت گیرد ، وقتی درخت بتواند نور بگیرد فتوسنتز به درستی انجام می گیرد ودر نتیجه کانونهای آفتی که در شمال کشور خیلی زیاد است از بین می رود و نیازی به استفاده سم نیست. 

هرس میوه دهی : باید بین رشد رویشی و عملکرد میوه تعادل بر قرارکنیم و نباید بگذاریم که رشد رویشی زیاد بوده و عملکرد میوه را تحت تأثیر قرار دهد مخصوصاً در درختانی که سال آوری دارند در سال جاری نیاور بوده و می دانیم که در سال آینده این درخت گل زیادی می آورد و میوه اش خیلی زیاد می شود باعث ایجاد میوه ها با کیفیت بسیار پایین می گردد. می توان با استفاده از هرس میوه دهی ، شاخه های بارده را کم کنیم تا تعادلی صورت گیرد و مواد هیدروکربنه را برای سال آینده ذخیره کند. 

هرس احیا ( جوان سازی ) : هم اکنون باغات بسیار زیادی داریم که متأسفانه سن زیادی دارند و باغدار میخواهد پایه مورد نظر را حفظ کند اما باردهی خوب صورت نمی گیرد و همچنین بیشتر تنه خشک شده ، در این حالت می توان از هرس احیا کمک گرفت که به این صورت است که وقتی انشعابات تنه ی درخت شروع شد حدود 0.5 متر بازوها را نگه داشته و بقیه را هرس شدید می کنیم تا در نهایت درخت جوان شود. 
با آوردن ارتفاع درخت در قسمت پایین حداقل تا 0.5 متر بالا تر می توان از بیماری پوسیدگی قهوه ای که عامل آن قارچی خاکزی است جلوگیری کرد بنابراین به جای سمپاشی می توان از هرس جهت کنترل این بیماری استفاده کرد. 

حلزون ( راب ) مخصوصاً روی نارنگی و انشو بسیار خسارت زاست و از روی زمین به تنه ی درخت می چسبد و میوه ها را آلوده می کند به جای استفاده از سم بسیار خطرناک سوین با استفاده از هرس از رفتن راب روی درخت جلوگیری کنیم. در هرس پس از قطع کردن شاخه ها ارتفاع برجستگی ها نباید از 1 تا 2 سانتی متر بیشتر باشد و روی آنها باید چسب پیوند زده شود . هنگام هرس شاخه برای ایجاد هماهنگی بین اندام هوایی و زمینی ریشه نیز بایستی هرس شود که این کار با شخم زدن صورت می گیرد. 

نکات مهم در انجام هرس :در زمان خواب درخت ( بعد از سرمای زمستان و برداشت محصول) انجام شود.هرس باید بصورت قطعه به قطعه صورت گیرد و ادوات از قطعه ای به قطعه دیگر بایستی ضدعفونی شوند که این ضدعفونی با آب ژاول (وایتکس) صورت می گیرد. 

  • آخرین پستها

  • ابر برچسبها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید : 12
  • بازدید امروز :9
  • بازدید دیروز : 7
  • بازدید ماه قبل : 6
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :